Jak dobrać dodatki do eleganckiej garderoby?

dodatki do garnituru

Buty i torby

Jeszcze do niedawna sprawa wyglądała jasno – torba powinna być w tym samym kolorze co buty. W dzisiejszych czasach sprawa wygląda inaczej i możemy pokusić się o dowolne stylizacje. Najważniejsze, aby te dwa elementy współgrały swoim stylem i kolorem.

Pasek

O wiele większe znaczenie odgrywa w garderobie męskiej niż damskiej. W przypadku panów, garnitur nie będzie pełny bez tego elementu i powinien on współgrać kolorystycznie z resztą, najlepiej być w tym samym kolorze co obuwie. U pań ten element nie jest tak istotny, jednak jeżeli spódnica lub spodnie posiadają szlufki to muszą być one wykorzystane. Najlepiej by pasek był skórzany i dobrany do koloru butów.

zegarek do garnituru

Zegarek

Jego pasek powinien być dobrany do pozostałych skórzanych elementów. Jeżeli zegarek jest cały metalowy, to powinien współgrać z klamrą od paska, ewentualnie z ozdobami przy butach lub też torbie.

Apaszki i szale letnie

Materiał jest tu najbardziej istotny. Apaszka powinna być wykonana z jedwabiu, a szal z gładkiej bawełny. Tylko odpowiedni materiał sprawi, że będą one się pięknie układać. Najlepiej wybierać te w jednolitym, stonowanym kolorze. Jeżeli pragniemy urozmaicić wygląd wzorami, najlepiej zdecydować się na te klasyczne w postaci pasków, kwiatów czy też grochów.

spinki do mankietów

Nakrycia głowy i szale zimowe

Nakrycie głowy i szal powinny ze sobą współgrać, ale lepiej nie decydować się w tzw. kompleciki. Osoby niskie mogą optycznie wydłużyć sylwetkę, decydując się na wysoki kapelusz w kolorze okrycia wierzchniego, co optycznie wysmukli i wydłuży sylwetkę.