Jak dobrać eleganckie buty?

Dla niej

Najważniejsza jest wygoda, nic ci po ładnych butach skoro za chwile będziesz musiała je ściągnąć. Upewnij się, że wybrane buty są idealnie dopasowane do twojej stopy, nie obcierają, nie uciskają, a twoja noga z nich nie wyskakuje. Na okres letni lepiej nie wybierać lakierków, gdyż powodują one, że stopa się szybciej poci. W przypadku drobnej i chudej stopy, warto pomyśleć o dodatkowych paskach, które ją ustabilizują.

eleganckie buty damskie

Drugim istotnym kryterium jest wygląd buta, który powinien być gustowny i elegancki. Najlepiej wybierać takie w neutralnych kolorach bez zbędnych zdobień. Najbezpieczniejsze kolory to czerń, brąz, nude i szary. Kolor nie musi być taki sam jak twoja kreacja, jednak powinien on z nią współgrać.

Dla niego

Od dawna synonimem elegancji jest prostota. Dlatego powinieneś omijać szerokim łukiem wszelkiego rodzaju zdobienia, zadarte noski, rozcięcia i przetarcia. Nie kieruj się również przemijającą modą, lepiej zainwestować w ponadczasowy klasyk. Oczywiście dopuszczalne są drobne zdobienia, jednak upewnij się, że są one subtelne i nieprzytłaczające.

eleganckie buty męskie

Kiedy już zdecydujesz się na idealny styl butów, skup się na ich wygodzie. Upewnij się, że buty są dobrze dopasowane do twojej stopy i nigdzie cię nie uwierają. Lepiej zainwestować w lepszą skórę, tak aby stopa mogła oddychać. Potraktuj zakup eleganckich butów jak inwestycję na całe lata.