Jak dobrać marynarkę lub żakiet?

Każdy z nas powinien mieć w swojej szafie marynarkę lub żakiet, gdyż są one bezcenne w przypadku oficjalnych spotkań i przyjęć. Nadają nam elegancji i szyku, pozwalają na szybką zmianę wizerunku. Mamy do wyboru wiele różnych fasonów i nie wszystkie będą służyć każdej osobie. Jak wybrać marynarkę, która będzie pasować do danej sylwetki? Oto najważniejsze porady.

marynarka

Długość

Powinna być dobierana pod kątem wzrostu, jeżeli jesteś niską osobą lepiej wybrać krótszy krój, w przypadku kobiet może się on kończyć nawet w okolicy talii. W sytuacji, kiedy jesteś wysoki możesz pozwolić sobie na dłuższy krój, panie mogą wybrać nawet taki sięgający kolan. W przypadku średniego wzrostu, analogicznie należy wybrać średnią długość. Warto również zwrócić uwagę na szerokość ciała, marynarka nie powinna kończyć się w najszerszym punkcie bioder czy też ud, ponieważ zostanie to podkreślone.

jak wybrać marynarkę

Ramiona

Bardzo często marynarki posiadają wszyte poduszki w okolicach ramion, na które trzeba uważać, gdyż nieodpowiednio dobrane mogą zaburzyć proporcje naszej sylwetki. Za szerokie poduszki nadadzą ramionom masywny wygląd, a szyja ulegnie optycznemu skróceniu. Osoby z ramionami o prostej linii powinny zupełnie unikać poduszek w marynarkach, natomiast skorzystają na nich ci, co mają ramiona spadziste.

jak dopasować żakiet