Jak dobrać sukienkę wieczorową?

Suknia wieczorowa daje każdej kobiecie idealną okazję do poczucia się atrakcyjną i seksowną, dlatego też należy wybrać ją z należytą starannością. Nieco mniej wytworną wersją jest w tym przypadku sukienka koktajlowa, która nadaje się nawet na wypad na miasto czy też wyjście ze znajomymi. Zazwyczaj panie unikają kilkukrotnego zakładania tej samej kreacji, dlatego też lepiej mieć parę wersji w swojej szafie.

jak wybrać suknię wieczorową

W przypadku sukni z gorsetem warto upewnić się, że nie będzie ona ograniczać naszych ruchów, gdyż wygoda to postawa. Nawet jeżeli suknia będzie nadzwyczaj piękna, to złe samopoczucie popsuje cały efekt. W trakcie przymierzania sukienki warto zrobić skłon i przysiad co pozwoli nam zweryfikować wygodę sukienki, czy nie jest na za krótka i czy na pewno nic nam nie „wystaje”. Suknia wieczorowa zazwyczaj jest bardzo dopasowana, dlatego zostaną podkreślone wszelkie niedoskonałości i należy mieć to na uwadze. W przypadku pań o większej tuszy, warto zastanowić się nad bielizną wyszczuplającą. Do sukni wieczorowej koniecznie należy dobra c odpowiednie buty na wysokim obcasie, które wysmuklą sylwetkę. Jedynie w nadzwyczajnych przypadkach można sobie pozwolić na płaską podeszwę.

suknia wieczorowa

Najbezpieczniej jest zdecydować się na klasyczne, ponadczasowe fasony w stonowanych kolorach. Warto zidentyfikować swój typ sylwetki przy doborze kroju, przez co suknia będzie idealnie pasować i posłuży kobiecie przez lata. Przy neutralnym kroju i kolorze stylizacja może być zupełnie zmieniana za pomocą różnych dodatków.