Jak połączyć koszulę z garniturem?

Chociaż zazwyczaj kupujemy je osobno, to musimy wiedzieć, że garnitur i koszula to takie dwa elementy, które muszą ze sobą idealnie współgrać. Dlaczego? W przeciwnym przypadku uzyskamy nieciekawe połączenie różnych wzorów, kolorów czy faktur, które nie będzie się zbyt dobrze prezentowało. Jak zatem powinniśmy dobierać do siebie te dwa elementy męskiej garderoby? Najważniejsza jest harmonia, ale żeby móc ją rozpoznawać, trzeba znać kilka podstawowych zasad. Jest to związane głównie z tymi aspektami, które zostały już wcześniej wymienione.

Zatem odcienie, faktury i wzory muszą się ze sobą zgadzać. Dużą rolę odgrywają tutaj materiały, z których garnitur i koszula zostały wykonane. Gdy garnitur będzie z wełnianej tkaniny, wtedy nie powinniśmy wybierać koszul cienkich i prześwitujących. Z kolei gdy weźmiemy pod uwagę garnitur letni wykonany z lnu, wtedy też gęsto tkana koszula nie będzie do niego w ogóle pasować. Gdy chodzi o kolorystykę, to starajmy się dobierać kolory pod względem odcieni ciepłych lub zimnych. Biały jest takim uniwersalnym kolorem, ale do brązów będą pasowały beże, a z kolei do granatów lekkie szarości i błękity.

Nie powinno się również mieszać wzorów, czyli do wzorzystego garnituru w kratę najlepsza będzie jednolita koszula. Z kolei przy jednolitym garniturze można poszaleć trochę z wzorami koszuli. Pamiętajmy też, żeby dobrze dopasować do tego zestawu krawat, bo tylko wtedy będzie można mówić o estetycznej harmonii pomiędzy tymi wszystkimi