Wypełnienie silikonowe nie tylko do poduszek

W przemyśle tekstylnym poza szyciem odzieży, duży osobny sektor stanowi przygotowanie wszelkich przedmiotów materiałowych, które wymagają odpowiedniego wypełnienia.

Na rynku najbardziej popularne są dwa rodzaje – włóknina oraz kulka silikonowa. Ze względu na antyalergiczne właściwości, tradycyjnie służą jako wypełniacze poduszek. Wbrew pozorom, mogą mieć wszechstronne zastosowanie. Do czego można je zastosować?

Kulki silikonowe

Są lekkie i niewielkich rozmiarów. Średnica zazwyczaj wynosi 5 mm, dzięki czemu można zakupić takie wypełnienie w naprawdę sporych ilościach przy niskich kosztach. Ze względu na mikroskopijne rozmiary, kulki silikonowe mogą znaleźć zastosowanie w najmniejszych przedmiotach, wszystko zależy od krawieckiej kreatywności. Sprawdzą się jako wypełnienie pluszowych maskotek, wszelkich materiałowych zabawek edukacyjnych. Przynoszą wiele radości najmłodszym, są bezpieczne i lekkie oraz nie odkształcają się przy nacisku.

włókina silikonowa do wypełnień

Kulki silikonowe używa się również do wypełnienia niezwykle popularnego fotela sako, który jest stosowany w rehabilitacji dziecięcej oraz stanowi ceniony mebel wypoczynkowy. Mogą służyć jako wypełnienie dla wszelkich puf, popularnych rogali do karmienia piersią, czy poduszek o kształcie esownicy, stosowanych przez kobiety ciężarne podczas snu. Wysoka sprężystość zapewnia idealnie dopasowanie się do ciała, zarówno zapewniając wysoki komfort oraz szybki powrót do pierwotnego kształtu.

W przypadku zabrudzeń czy zmoczenia, taki przedmiot można swobodnie wyprać w pralce, bez narażenia na zniszczenie wypełnienia.

Włóknina silikonowa

Cechuje się większą miękkością i puszystością, w porównaniu do kulek silikonowych. Składa się z trudnopalnych włókien poliestrowych silikonowych, które również zachowują wysoka sprężystość i odporność na odkształcenia. Tego typu wypełnienie sprawdzi się w śpiworach, kocach a także kurtkach zimowych. Przedmioty z włókniną silikonową można swobodnie prać w wodzie. Nie absorbują wilgoci, nie odkształcają się, są bezzapachowe, nie wydzielają żadnych substancji chemicznych podczas użytkowania.

Ponadto w przypadku uszkodzenia, tego typu wypełnienie nie prószy się. Dlatego włókninę silikonową uważa są za szczególnie bezpieczną do stosowania we wszelkich wyrobach dziecięcych.

sklep z tkaninami

W pasmanterii internetowej Kasmanteria, dostępne są dwa rodzaje, ze względu na pożądaną grubość oraz gramaturę. Grubsze włókniny doskonale sprawdzają się jako wypełnienie modnych kołder minky, kombinezonów czy śpiworków do wózka. Można je również wykorzystać przy szyciu odpowiedniego zabezpieczenia dla dziecka, przed obijaniem się o szczebelki w łóżeczku. Jest też chętnie wybierana przy produkcji miękkich legowisk dla zwierząt domowych.

Cieńsze włókniny są korzystniejsze cenowo, lecz nie sprawdzą się tak dobrze jako ochronne wypełnienie. Mogą być stosowane w lekkich kurtkach na chłodne, jesienne wieczory. W domu można je wykorzystać przy tworzeniu lekkiej, ale jednocześnie ciepłej narzuty oraz koca, które można wykorzystać do przykrycia łózka i kanapy.

Gdzie najlepiej kupować wypełnienie?

Aby mieć pewność, że pożądane wypełnienie jest wysokiej jakości, najlepiej dokonywać zakupu w sprawdzonych sklepach internetowych. Zaletą jest wygoda i szybkość składania zamówienia o dowolnej porze dnia. Niezależnie od ilości kupowanego wypełnienia, materiał jest sprzedawany w jednym kawałku. Dodatkowy atut to dostępne różne dogodne opcje dostawy, a także promocyjne okazje, na które warto zwracać uwagę przy wyszukiwaniu interesującej oferty.

W stacjonarnych pasmanteriach zakup dużej ilości potrzebnego wypełnienia oraz sposób transportu może być kłopotliwy, a wręcz niemożliwy do wykonania. Podobnym ograniczeniom podlega możliwość wyboru dostępnych promocji. Zanim dokona się zakupu, należy zapoznać się z regulaminem, a w przypadku wszelkich wątpliwości, skontaktować się z wybraną internetową pasmanterią.